Squash LV
Ziņas
Kalendārs
Reitings
LJO2020
lasi tālāk

I.Mackeviča uzsāk sezonu ar Eiropas čempionātu

Latvijas vienīgā profesionālā spēlētāja skvošā Ineta Mackeviča 2019., 2020. gada turnīru sezonu uzsāks ar startu Eiropas individuālajā čempionātā, kas no 4. līdz 7. septembrim notiks Rumānijas galvaspilsētā Bukarestā. Ineta 32 spēlētāju konkurencē ir izsēta kā 5.,8. un cer uzlabot savu pagājušā gada rezultātu, kad viņa izcīnīja 8. vietu.

Uzreiz pēc čempionāta Ineta dosies uz 30 000 USD vērto PSA turnīru Hongkongā, kurā piedalīsies arī top-spēlētāji un spēlētājas. Pirmajā kārtā 10. septembrī Inetas pretiniece būs wild card ieguvēja, honkongiete Cheng Nga Ching (https://psaworldtour.com/tournaments/view/9680?tab=about)

Inetai, kura pašlaik PSA reitingā ieņem 61. vietu, izdevies kvalificēties prestižākajām sieviešu sacensībām skvošā - Pasaules čempionātam sievietēm, kas notiks no 24. oktobra līdz 1. oktobrim Ēģiptē, Kairā. Mūsu sportistei būs iespēja piedalīties čempionātā kopā ar pasaules top spēlētājām kortos ar skatu uz Gizas piramīdām. Šis čempionāts unikāls arī ar to, ka naudas balvu fonds 430 000 USD apmērā pārsniedzis balvu fondu, kāds sarūpēts vīriešu psaules čempionātā.

Par dalību citos PSA turnīros līdz gada beigām vēl nav īsta skaidrība - nav daudz tādu, kuriem varētu kvalificēties un iegūt vērtīgus reitinga punktus, kā dēļ arī būs sarežģīti uzlabot reitingu. "Bet 2020.gada pirmajā pusē būs pietiekami daudz turnīru un, izvēloties pareizo stratēģiju uz nedaudz cerot arī uz veiksmi izlozēs, cīnīšos par vietu top50, kas man nodrošinātu dalību lielākajos PSA platīna turnīros, un tālāk jau top40...top30...", nākotnē optimistiski raugās Ineta.

Tā kā Ineta ikdienā trenējas Vācija, Paderbornas skvoša klubā, viņa turpinās piedalīties arī Eiropas klubu čempionātā.

Pēc tam, kad nepilnu gadu Ineta bija trenējusies bez trenera tiešas klātbūtnes, kopš maija Paderbornas skvoša klubā ir jauns treneris, ar kuru kopā mūsu sportiste ir cītīgi strādājusi, būtiski mainot treniņu stratēģiju un fokusu. "Ir manāmi uzlabojumi gan fiziskajā sagatavotībā, gan spēles kvalitātē, bet vēl ir vajadzīgs laiks, lai visu to saliktu pa plauktiem un tas nestu rezultātu arī sacensībās. Eiropas čempionāts būs labs pārbaudījums vasarā padarītajam un, cerams, labs ieskrējiens sezonai," spriež Ineta.

Kopš profesionālas spēlētājas karjeras uzsākšanas Inetu ik gadu atbalstījis skvoša entuziasts Rinalds Krūklis. "Šķiet, viņš manī saskatīja potenciālu pirms es tam noticēju pati un noteikti ir viens no dzinuļiem, kāpēc nodarbojos ar skvošu profesionālā līmenī. Skvošs šobrīd vēl nav tas sporta veids, kuru spēlē naudas dēļ, tāpēc atbalsts ir būtisks un ļoti novērtēts ceļā uz panākumiem," pateicīga par atbalstu ir Ineta.

Arī šajā sezonā R. Krūklis un SIA Amerikas Baltijas Tehnoloģiju Korporācija turpinās atbalstīt Inetu. "Ņemot vērā Inetas Mackevičas mērķtiecību, jau sasniegto progresu, kā arī pastāvīgu trenera klātbūtni, šī skvoša zezona varētu būt īpaši interesanta, Inetai virzoties uz arvien jauniem sasniegumiem," spriež R. Krūklis.

Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, 2019.gadā Inetu Mackeviču atbalstīt turpina arī Liepājas pilsētas pašvaldība, kuras finansējums izmantots treniņu procesam un dalībai Pasaules tūres skvošā posmos.

Latvijas Skvoša federācija (LSF) pateicas SIA "Amerikas Baltijas Tehnoloģiju Korporācija" un Liepājas pilsētas Domes Sporta pārvaldei par atbalstu un aicina arī citus uzņēmējus apsvērt iespēju atbalstīt LSF plānus skvoša attīstībā Latvijā, it īpaši junioru vecuma grupai.

SIA "Amerikas Baltijas Tehnoloģiju Korporācija" (http://www.abtechnology.lv/lv) ir viens no vadošajiem medicīnas preču un tehnoloģiju piegādātājiem un ieviesējiem Latvijā, viens no labākajiem ekspertiem jaunu slimnīcu, klīniku un nodaļu tehnoloģisko risinājumu projektēšanā un realizēšanā Latvijas slimnīcās.

Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde “Liepājas pilsētas domes Sporta pārvalde” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un citām ieinteresētām institūcijām īsteno pašvaldības funkcijas sportā Liepājas pilsētā, vien ano kurām ir veicināt un atbalstīt Liepājas sportistu līdzdalību augsta līmeņa valsts un starptautiskās sacensībās.

 


Baiba Lulle

03.09.2019

Pievienot komentāru
Lai pievienotu komentārus, nepieciešams autorizēties!

Ziņu var komentēt tikai autorizēti lietotāji. Tāpēc pārliecinies, vai Tev ir aktīvs lietotāja konts!
Komentāriem jābūt konstruktīviem, iedvesmojošiem, pozitīviem.
Savas negatīvās emocijas izpaud kaut kur citur.
Sistēmas administratoriem (LSF valdei) ir tiesības dzēst komentārus bez saskaņošanas ar autoru.