Squash LV
Ziņas
Kalendārs
Reitings
lasi tālāk

Jelgavniecei Sonorai Liepai bronza Eiropas junioru reitinga turnīrā Somijā

Jelgavniece Sonora Liepa izcīnījusi 3. vietu Eiropas Skvoša federācijas (ESF) reitinga turnīrā junioriem Helsinkos “Finnish Junior Open 2023”.

Cīņā par bronzu Sonora trīs geimos (17:15, 11:7, 11:4) pārspēja zviedrieti Dhiru Jugabalanu, kura vēl 2018., un 2019. gada ESF turnīros pārstāvējusi ASV. Cīņa par medaļu sākās nervozi, tādēļ pirmo geimu nācās izspēlēt līdz pat 17 punktiem, bet, gūstot pārliecību par sevi, Sonora spēja tikt galā ar stresu un nākamajos geimos jau pārliecinošāk pārspēt pretinieci.

Iepriekšējās spēlēs Sonora piekāpās turnīra uzvarētājai skotietei Luisu Kavenu (20. vieta ESF GU17 reitingā) un sudraba ieguvējai somietei Vivi Paksu (50.), kura finālā skotietei piekāpās piecos geimos. Abas ir daudz pieredzējušas spēlētājas ESF junioru turnīros. Lai arī Sonora medaļniecēm abas spēles zaudēja trīs geimos, daudzas izspēles bija garas un līdzvērtīgas.

Lai arī godalga tika izcīnīta tikai četru spēlētāju konkurencē, tā ir ne mazāk nozīmīga, jo grupā nebija vājas un ESF turnīros nepieredzējušas spēlētājas, un Sonorai nācās cīnīties ar meistarīgām skvoša lielvalstu spēlētājām. Turklāt, Sonora GU17 grupā šogad startē pirmo gadu. Pirmais ESF turnīrs šajā vecuma grupā viņai bija Rīgā, kurā Sonora izcīnīja 3. vietu. Pērn Sonora ārpus Latvijas piedalījās ESF junioru turnīros Polijā un Vācijā, kā arī “Latvin Junior Open 2022”, kurā pērn GU15 grupā uzvarēja, tiesa, tikai vietējo meiteņu konkurencē. Šī ir Sonoras pirmā izcīnītā godalga ESF turnīrā ārpus Latvijas.

Sonora sacensībās bija vienīgā Latvijas pārstāve. Turnīrā piedalījās vairāki juniori no Igaunijas, no kuriem augstākā vieta GU13 grupā Oskaram Taltam (4. vieta).

Visi spēļu rezultāti: https://www.europeansquash.com/.../Finnish-Junior-Open-2023


Baiba Lulle

20.08.2023

Pievienot komentāru
Lai pievienotu komentārus, nepieciešams autorizēties!

Ziņu var komentēt tikai autorizēti lietotāji. Tāpēc pārliecinies, vai Tev ir aktīvs lietotāja konts!
Komentāriem jābūt konstruktīviem, iedvesmojošiem, pozitīviem.
Savas negatīvās emocijas izpaud kaut kur citur.
Sistēmas administratoriem (LSF valdei) ir tiesības dzēst komentārus bez saskaņošanas ar autoru.