Kalendārs
Reitings
lasi tālāk

Jelgavas čempioni skvošā pieaugušajiem –Baiba Lulle un Lukass Kančs

Jelgavas atklātā čempionāta skvošā čempionu titulus šogad izcīnīja jelgavniece Baiba Lulle un Lukass Kančs, kurš dzīvo Jelgavas novadā, bet mācās un trenējas Rīgā. Vairumu -7 medaļas no 12 medaļām izcīnīja Jelgavas valstspilsētas un Jelgavas novada spēlētāji.

Jelgavnieces aizņēma visu pjedestālu spēcīgākajā grupā W1, kurā tiek izcīnīts arī čempiones tituls. Finālā Baiba Lulle pārspēja savu audzēkni Unu Ulmani (3:1), bronza 15-gadīgajai Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolniecei Sonorai Liepai.

Čempiona titula izcīņā M1 grupā sīvākā cīņa norisinājās starp diviem Latvijas izlases spēlētājiem - L. Kanču un rīdzinieku Ivo Strodu. Ivo spēks pietika pirmajam geimam, kurš tika uzvarēts ar 13:11, bet sekojošajos divos Lukass atspēlējās ar uzviju. Bronza jelgavniekam Aivaram Brokānam, kurš konsekventi turpina kāpumu Latvijas Skvoša federācijas (LSF) reitingā.

Čempionāts tika aizvadīts arī W2 un M2 grupās. Dāmām W2 grupā nepārspēta palika pieredzējusī rīdziniece Oksana Voroņuka, otrā jelgavniece Elīna Ozola Tērauda, bronza pļaviņietei Ilzei Zilverei – Vītolai, kurai sīvu pretestību izrādīja Jelgavas juniore Emīlija Malbārde.

M2 grupā 13 vīru konkurencē uzvara pieredzējušākajam turnīra spēlētājam, rīdziniekam Inesim Lūkinam, pret kura viltīgajiem dropiem pusfinālā nācās cīnīties Gatim Lagzdiņam (Ozolnieki). Lai arī Gatim izdevās uzvarēt otro geimu un līdz minimumam samazināt punktu starpību pēdējā geimā, Inesis tomēr noturēja līderību un finālā jau divos geimos pārspēja rīdzinieku Kirilu Korolovu, kuram pirmā čempionāta medaļa. G.Lagzdiņš bronzas izcīņā pārspēja jelgavnieku, LBTU docētāju Edgaru Pažerauski.

Sacensības M1 un W2 grupās notika 7. oktobrī, W1 un M2 – 8. oktobrī. Jelgavas atklāto čempionātu noslēgs juniori 14. oktobrī.

Uzvarētāji tika apbalvoti ar īpašajām Jelgavas pilsētas čempionātu medaļām un organizatoru un atbalstītāju sarūpētām balvām. Čempionātu līdzorganizē un atbalsta Jelgavas sporta servisa centrs, sporta preču interneta veikals “Latvin” un sporta preču zīmols “Victor”, kā arī Latvijas Skvoša federācija (programma “Valsts sportam”). Sportisti varēja baudīt arī veselīgos "FitEgg2" proteīna smūtijus - paldies ražotājam "Alūksnes putnu ferma".

Jelgavas atklātais čempionāts ir LSF reitinga turnīrs.