Squash LV
Ziņas
Kalendārs
Reitings
LJO2020
lasi tālāk

Latvijas čempioni skvošā - Pāvulāns un Lulle

Par Latvijas čempionu skvošā jau 15. gadu pēc kārtas vīriešiem kļuvis rīdzinieks Aleksandrs Pāvulāns, sievietēm jelgavniece Baiba Lulle, kurai čempiones titulu izdevās izcīnīt arī 2011. gadā.

 

Abās grupās arī jauni vicečempioni. Finālspēlē A. Pāvulāns pārliecinoši pārspēja rīdzinieku, vienu no Latvijas labākajiem raketlonistiem Arturu Zaicevu. Tāpat kā pērn čempionāta bronza rīdziniekam Arturam Peredistijam, kura vienīgā zaudētā spēle bija pusfinālā pret A. Pāvulānu.

Dāmām pirmā pieaugušo čempionāta medaļa jelgavniecei Elīzai Dombrovskai, kura ir bijusi četrkārtēja junioru čempione. Finālā E. Dombrovska atzina B. Lulles pārākumu (3:0), savukārt sīva piecu geimu cīņa viņai izvērtās pusfinālā ar rīdzinieci Gintu Krūkli, kurai arī pirmā čempionāta medaļa - bronza.

Iepriekšējo gada čempione, Latvijas vienīgās profesionālās spēlētāja Ineta Mackeviča šoreiz Latvijas čempionātā nevarēja piedalīties, jo šajā laikā startēja Pasaules skvoša federācijas reitinga turnīrā ASV Detroitā.

Čempionu tituli tiek izcīnīti Open grupās, kurās spēlē stiprākie Latvijas skvošisti un Latvijas skvoša federācijas (LSF) reitinga līderi. Vīriešiem Open grupā tika pieteikts maksimālais spēlētāju skaits - 32, kā rezultātā spēlētājiem bija jāizspēlē piecas spēles divās dienas, kas, satiekoties līdzvērtīgiem sēlētājiem, ir liels fizisks pārbaudījums. Sievietēm Open grupā piedalījās 13 spēlētājas.

Tā kā Latvijas čempionāts pulcē ne tikai spēcīgākos Latvijas skvoša spēlētājus, bet arī daudzus amatierus, godalgas tika izcīnīti arī amatiergrupās - sievietēm W2 un vīriešiem M2.

W2 grupā uzvara un atzīstams madonietes Elīnas Beloragas panākums, kura sacensībās sākusi spelēt tikai šosezon. Otrā pļaviņiete Lana Gasperoviča, kura čempionātā spēlēja arī Open grupā, trešā - pieredzējusī rīdziniece Inese Bērziņa. 

M2 grupā nāēeprspts palika rīdzinieks Gints Cīrulis, veiksmīga debija čempionātā ar izcīnīto sudrabu Jelgavā spēlējošajam dobelniekam Jurim Derevjanko, trešais rīdzinieks Inesis Lūkins.

17. Latvijas čempionāts skvošā notika 9. un 10. novembrī Rīgā Pepsi skvoša centrā. Čempionāta pamatturnīrā tika pieteikts rekordliels dalībnieku skaits - 84 spēlētāji, no kuriem gan trīs pēdējā brīdī slimības dēļ bija spiesti atsaukt dalību.

LSF valdes priekšsēdētājs Māris Macijevskis gandarīts gan par kuplo dalībnieku skaitu un augošo spēļu kvalitāti, gan lielo junioru aktivitāti. "Līdzās pieaugušajiem pamatturnīrā spēlēja 17 juniori, kas ir apmēram piektā daļa no visiem dalībniekiem. Tas apliecina, ka LSF izvēlētā junioru skvoša attīstīšanas stratēģija ir pareiza un un turpināma," pauž M. Macijevskis.

Jāatgādina, ka čempioni junioru un senioru kategorijās tika noskaidroti jau aprīlī. Par tiem junioriem kļuva ķekavnieks Jānis Plūme un pļaviņiete Anna Esiņa, senioriem - rīdzinieks Lauris Rozenvalds un jelgavniece Baiba Lulle.

Finālspēles vērojamas sportacentrs.tv televīzijā ierakstā svētdien pl. 18:30.

Latvijas čempionātu skvošā organizē LSF ar valsts budžeta līdzekļu līdzfinansējumu (Latvijas Sporta Federāciju Padome (https://lsfp.lv/), Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija (https://www.izm.gov.lv/lv/)) un privāto atbalstītāju atbalstu.

Balvas čempionāta uzvarētājiem nodrošinās LSF un tās atbalstītāji Squash Shop (http://squashop.lv), SIA BEGRUPA (www.besport.lv) ar Oliver zīmolu, kā arī SIA SOLEPHARM (http://www.solepharm.com/lv) un SIA Lotos Pharma (http://www.lotos-pharma.com/lv/). Čempionātu atbalsta arī SIA “XCORE” (http://www.pepsicentrs.lv/), SIA "Poligrāfijas grupa Mūkusala" (http://www.pgm.lv/), SIA “Cido grupa” (http://www.mangali.lv/), reklāmas aģentūra PROMOTER (www.promoter.lv).

Sacensību rezultāti atrodami vietnē: https://rankedin.com/en/tournament/1070/17-latvijas-cempionats-skvosa-2019 .

Latvijas čempionātā var piedalīties Latvijas Republikas pilsoņi, nepilsoņi un ārvalstu pilsoņi un pastāvīgie iedzīvotāji, kas vismaz trīs gadus ir pastāvīgi uzturējušies Latvijā un šajā periodā nav pārstāvējuši citu valsti atzītās skvoša sacensībās.


Baiba Lulle

10.11.2019

Pievienot komentāru
Lai pievienotu komentārus, nepieciešams autorizēties!

Ziņu var komentēt tikai autorizēti lietotāji. Tāpēc pārliecinies, vai Tev ir aktīvs lietotāja konts!
Komentāriem jābūt konstruktīviem, iedvesmojošiem, pozitīviem.
Savas negatīvās emocijas izpaud kaut kur citur.
Sistēmas administratoriem (LSF valdei) ir tiesības dzēst komentārus bez saskaņošanas ar autoru.