Squash LV
Ziņas
Kalendārs
Reitings
lasi tālāk

Junioru skvoša sezona 2020/2021 atklāta

23. augustā, Ķekavā, Zanzibārā notika junioru skvoša dienas nometne, ar kuru tika aktīvi aizsākta jaunā skvoša sezona. Nometnē piedalījās 19 juniori no Jelgavas, Rīgas un Pļaviņām.

23. augustā, Ķekavā, Zanzibārā notika junioru skvoša dienas nometne, ar kuru tika aktīvi aizsākta jaunā skvoša sezona. Nometnē piedalījās 19 juniori no Jelgavas, Rīgas un Pļaviņām.

Pieredzējušu skovša treneru Dimitrija Bekasova, Haralda Saltona un Ērika TIkaižes vadībā junioriem bija iespēja piedalīties fiziskās sagatavotības treniņos, gan arī skvoša grupu treniņos kortā, veicot izspēles un trenējot sitienus.

Junioriem bija unikāla iespēja smelties pieredzi un patrenēties, kā arī uzdot jautājumus vairākkārtējai Latvijas čempionei, vienīgajai Latvijas profesionālajai skvošistei Inetai Mackevičai, kura pasaules reitingā šobrīd atrodas 59. vietā. Ineta novadīja meistarklasi vairākām junioru grupām un pastāstīja jauniešiem kā un kāpēc sākusi spēlēt skvošu un atbildēja uz juniorus interesējošajiem jautājumiem.

Pierēzējošākajiem junioriem Augustam Ūbelim, Tomam Gelmanim, Lukasam Kančam un Ērikam Strodam treneri uzdeva veikt patstāvīgo darbu ar mērķi izveidot un nofilmēt 10 vingrinājumus koordinācijas, reakcijas un starta ātruma attīstīšanai, ar ko jaunieši veiksmīgi tika galā un atraktīvi prezentēja žūrijai savu darba rezultātu.

Nometnes gaitā norisinājās arī skvoša mini-turnīrs, kurā spēcīgākajā junioru grupā uzvarēja jelgavnieks Augusts Ūbelis.

Junioru skvoša attīstība ir viena no galvenajām Latvijas Skvoša federācijas prioritātēm, tāpēc federācija gan atbalsta junioru trenerus, gan junioru startus starptautiskās sacensībās, kā arī organizē vietēja un starptautiska līmeņa junioru sacensības. 2020/2021 gada skvoša sezonā paredzēti 6 junioru turnīri, tajā skaitā nozīmīgākie ir Latvijas čempionāts junioriem, kas plānots 2020.gada 10.-11.oktobrī, Baltijas Junioru turnīrs, plānots 2020.gada 28.novembrī un 2021.gada 7.martā, kā arī 2021.gada Latvijas junioru starptautiskais atklātais čempionāts (Latvian Junior Open 2021), kas plānots kā Eiropas Skvoša federācijas junioru turnīru tūres sastāvdaļa un kurā tiks aicināti piedalīties juniori no Eiropas un citām valstīm, plānots 2021.gada 30.aprīlī-02.maijā.

Junioru skvoša nometni atbalstīja Latvijas Sporta Federāciju Padome un SIA MR Car.

 

 

 


Māris Macijevskis

24.08.2020

Pievienot komentāru
Lai pievienotu komentārus, nepieciešams autorizēties!

Ziņu var komentēt tikai autorizēti lietotāji. Tāpēc pārliecinies, vai Tev ir aktīvs lietotāja konts!
Komentāriem jābūt konstruktīviem, iedvesmojošiem, pozitīviem.
Savas negatīvās emocijas izpaud kaut kur citur.
Sistēmas administratoriem (LSF valdei) ir tiesības dzēst komentārus bez saskaņošanas ar autoru.