Squash LV
Ziņas
Kalendārs
Reitings
lasi tālāk

LSF valde lemj par skvoša atdzīvināšanas pasākumiem

4. augustā Latvijas Skvoša federācijas (LSF) valde apsprieda idejas un lēma par to, kā atdzīvināt pandēmijas un tās ierobežojumu laikā iedragāto skvoša dzīvi.  

 

To ataunot pilnībā liedz joprojām pastāvošie ierobežojumi attiecībā uz skvoša pieejamību lielākam skaitam spēlētāju, visiem spēlētājiem, visos klubos, kā arī sacensību norisei. Tāpat pastāv neziņa par ierobežojumu iespējamo pastiprināšanu rudenī. Tomēr esošo nosacījumu situācijā ir iespējamas aktivitātes, kurās LSF aicina aktīvi piedalīties gan līdz šim aktīvos spēlētājus, gan jaunpienācējus.

 

Pašlaik atvērti ir lielākā daļa skvoša klubu, kuros notiek gan treniņi ar treneri, gan individuāla spēlēšana. Ievērojot epidemioloģiskās drošības nosacījumus, atsākti varētu tikt atvērtie grupu treniņi (skvoša vakari), kurus sākotnēji varētu līdzatbalstīt LSF. Saņemt informāciju par to var klubu mājaslapās, sociālajās vietnēs, kā arī LSF, tostarp rakstot facebook https://www.facebook.com/latviansquashfederation.

 

Ikgadējā junioru dienas skvoša nometne Ķekavā, Zanzibārā, iebumbojot sezonas sākumu, šoreiz iecerēta 5. septembrī.

 

LSF ir iesniegusi projektu „Iepazīsti skvošu“ konkursam „Fizisko aktivitāšu un veselīga uztura popularizēšana Eiropas Sporta nedēļas ietvaros. Ja tas tiks atbalstīts, tad, līdzīgi kā pērn, apmēram 200 dažādu vecumu grupu pārstāvji varēs sertificētu treneru vadībā bez maksas izmēģināt skvošu. Projekta norise plānota laikā no 14. septembra līdz 9. oktobrim vairākos klubos Rīgā (Pepsi, F1, Enri, Joker), kā arī Jūrmalā, Jelgavā un Pļaviņās.

 

Rudenī iecerēts sarīkot pāris starptautiskās sacensības, kuras varētu tikt iekļautas Eiropas skvoša federācijas kalendārā, kurās aicināti piedalīties gan pašmāju, gan kaimiņvalstu dažāda līmeņa spēlētāji un spēlētājas. Ja epidemioloģiskās drošības pasākumi neliegs, tad septembra vidū Rīgā varētu notikt turnīrs “Baltic Open” pieaugušajiem (var piedalīties arī juniori ne jaunāki par 10 gadiem.

 

6., 7. novembrī iecerēts mūsu vienīgās profesionāles Inetas Mackevičas kauss Liepājā ar Inetas dalību un meistarklasi. Šo turnīru, atbalstot LSF centienus atdzīvināt skvoša tradīcijas Liepājā, atbalsta arī Liepājas dome.

 

Savukārt, juniori var gatavoties Baltijas junioru turnīram oktobra sākumā. LSF atkārtoti pieteikusi arī Eiropas Skvoša federācijas reitinga turnīra norisi Rīgā, kuru norise iepriekšējos divos gados pandēmijas dēļ nebija iespējama. “Latvian Junior Open” Rīgā pieteikts uz 2022. gada 6-8.maiju.

 

LSF arī apspriedusi ideju visiem spēlētājiem automātiski pagarināt licences līdz 2021.gada beigām, savukārt, no 2022.gada uzsākt licenču maksas iekasēšanu par kalendāro gadu.

 

Ņemot vērā ilgo laika posmu, kurā skvošs nebija pieejams, LSF arī vēlētos noskaidrot spēlētāju gatavību turpināt skvošā aktivitātes un viedokļus un idejas par skvoša turpmākās attīstības iespējām, veicot spēlētāju aptauju.


Baiba Lulle

07.08.2021

Pievienot komentāru
Lai pievienotu komentārus, nepieciešams autorizēties!

Ziņu var komentēt tikai autorizēti lietotāji. Tāpēc pārliecinies, vai Tev ir aktīvs lietotāja konts!
Komentāriem jābūt konstruktīviem, iedvesmojošiem, pozitīviem.
Savas negatīvās emocijas izpaud kaut kur citur.
Sistēmas administratoriem (LSF valdei) ir tiesības dzēst komentārus bez saskaņošanas ar autoru.