Kalendārs
Reitings
lasi tālāk

Jaunās sezonas pirmajā LGP uzvar Rieba, Vasiļjeva un Ivbule

Pirmajā 2020./2021. gada skvoša sezonas Latvijas Grand Prix turnīrā 13. septembrī W1 jeb elites grupā uzvarēja madoniete Liene Rieba, W2 - jelgavniece Lāsma Vasiļjeva, W3 grupā - Skvoša kluba "Pļaviņas" spēlētāja no Jēkabpils Ieva Ivbule.

Trīs grupu dalījums nodrošināja maksimāli līdzvērtīgas spēles, daudzas no kurām izvērtās piecos geimos, tostarp W1 un W2 grupas fināli, kā arī cīņa par 3, vietu W1 un W3 grupās.

W1 grupā cīņā par bronzu tikai nedaudz līdz uzvarai 4. geimā pietrūka Gintai Krūklei, taču atspēlējot Gintas mačbumbu un sīvā cīņā uzvarot 5. geimu, 3. vietu izcīnīja jelgavniece Elīza Dombrovska. Finālā Baiba Lulle un Liene Rieba pārmaiņus uzvarēja pa geimam, bet 5. geimu sev par labu tomēr nolauza Liene.

W2 grupā fināls arī izvērtās ļoti sīvs starp Svetlanu Aleksejevu, kura atgriezusies sacensībās pēc 4 gadu pārtraukuma, un Lāsmu Vasiļjevu, kuras vasaras treniņi nodrošināja uzvaru, turklāt pēc debitēšanas arī W1 grupā. Cīņā par 3. vietu tikās divas jelgavnieces, un četros geimos Marlēna Dombrovska pārspēja Kristīni Zalcmani.

W3 grupā pārliecinošāku uzvaru guva Ieva Ivbule, bet atzīstams starts 13-gadīgajai jelgavniecei Annai Maļarenko. Trešajā vietā jelgavniece Natālija Bergmane, kurai uzvara pār Baibu Giniborgu-Aseri nāca arī piecos geimos.

LGP aizsākšanu Jelgavā attaisnoja kuplā jelgavnieču dalība - no kopumā 23 dalībniecēm 15 bija no Jelgavas, W3 grupā pat 7 no 8! Cerams, ka nākamajos turnīros drosmi sacensībām saņems arī citas jaunās spēlētājas.

Nākamās sieviešu sacensības gaodāmas atkal Jelgavā - Jelgavas atklātais čempionāts 25. oktobrī, bet Jelgavas atklāto čempionātu aizsāks juniori - jau 27. septembrī!

Paldies turnīra atbalstītājiem - SIA "Solepharm" (www.solepharm.com/lv), AS "Tukuma piens" (www.baltais.lv) un sporta klubam "Fitland"!