Squash LV
Ziņas
Kalendārs
Reitings
lasi tālāk

Latvijas čempioni skvošā – Jānis Plūme un Baiba Lulle

Par Latvijas čempionu skvošā pirmo reizi kļuvis ķekavnieks Jānis Plūme, savukārt, ceturtais čempiones tituls jelgavniecei Baibai Lullei.

 

J. Plūme ir bijis četrkārtējs junioru čempions, bet pieaugušo čempionātā viņam šis ir pirmais tituls. J.Plūme finālā pārspēja iepriekšējā gada čempionu Andreju Sautinu ar 3:0, revanšējoties par zaudējumu finālā pērn. Šāds pats rezultāts – 3:0 arī finālspēlē sievietēm, Baibai Lullei pārspējot savu audzēkni, jelgavnieci Lauru Annu Badūni.

Sievietēm viss pjedestāls jelgavniecēm – arī bronza, kuru izcīnīja 15-gadīgā Sonora Liepa, kura arī ar 3:0 pārspēja citu juniori – rīdzinieci Eviannu Majori, kuras 4. vieta ir viņas augstākais sniegums čempionātā. Vīriešiem bronza jēkabpilietim Aivaram Lucijanovam, kurš gan trenējas un trenē Rīgā.

Čempionu tituls vīriešiem tiek izcīnīts M Open grupā, kurā startēja 24 spēlētāji, tostarp visi reitinga līderi. Sievietēm W Open grupā startēja 11 dalībnieces.

Uzvarētāji tika noskaidroti arī dāmām W2 un vīriešiem M2 kategorijās. W2 grupā 1.- 4. vietas izcīņa izvērtās starp juniorēm. Uzvara sīvos piecos geimos ex-pļaviņietei, tagad rīdziniecei Agnesei Annai Balčunai, kura, būdama jaunākā grupas dalībniece spēja izcīnīties līdz finālam, kurā pārspēja gados vecāko juniori no Jelgavas Anni Maļarenko. Bronza jelgavniecei Emīlijai Malbārdei.

M2 grupā arī laurus plūca strauju progresējošais juniors no Rīgas Renārs Strods, finālā pārspējot Kārli Ruģēnu. Bronza čempionāta gados pieredzējušākajam spēlētājam Inesim Lūkinam, kura spēles stils ar daudz dropa sitieniem nav parocīgas daudziem spēlētājiem.

Latvijas Skvoša federācijas valdes priekšsēdētājs Māris Macijevskis atzīmēja lielo junioru aktivitāti pieaugušo čempionātā un izteica cerību, ka skvošam kļūstot par olimpisko sporta veidu, iespējams, kādam no tagadējiem junioriem varētu izdoties nokļūt uz Olimpiskajām spēlēm. “Arī mūsu profesionālā spēlētāja Ineta Mackeviča, kura dzīvo un trenējas ASV, minējusi, ka, ja būs iespēja, labprāt startētu Losandželosas olimpiskajās spēlēs 2028. gadā”.

“Jau pēc 2024. gada Olimpiskajām spēlēm Latvijas skvoša spēlētāji arī varēs pretendēt uz atbalstu caur olimpisko sporta veidu programmām. Cerams, ka skvošs arī kļūs atpazīstamāks un tam būs arī vairāk pieejams finansējums,” pauda M. Macijevskis.

20. Latvijas čempionāts skvošā notika 4. un 5. novembrī Rīgā, Pepsi skvoša centrā.  Čempionātā piedalījās 68 sportisti.

Sacensību grafiki un rezultāti rankedin applikācijā

Vairāk foto un videio fragmenti Latvijas Skvoša federācijas (Latvijas Skvoša federācija) un Jelgavas skvoša kluba (Skvošs Jelgavā)  facebook kontos.

Latvijas čempionātu skvošā organizē Latvijas Skvoša Federācija ar valsts budžeta līdzekļu līdzfinansējumu (Latvijas Sporta Federāciju Padome), Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas un privāto atbalstītāju atbalstu. Balvas čempionāta uzvarētājiem nodrošinās LSF un tās atbalstītāji Latvin.lv sporta preču interneta veikals, skvoša un citu sporta preču veikals Squash Shop, Fizioterapijas centrs “RV PHYSIO”, skaistumkopšanas salons “Love My Life”. Čempionātu atbalsta arī SIA “XCORE”, SIA “Cido grupa” ar zīmolu “Mangaļi”.

Latvijas čempionātā var piedalīties Latvijas Republikas pilsoņi, nepilsoņi un ārvalstu pilsoņi un pastāvīgie iedzīvotāji, kas vismaz trīs gadus ir pastāvīgi uzturējušies Latvijā un šajā periodā nav pārstāvējuši citu valsti atzītās skvoša sacensībās.


Baiba Lulle

05.11.2023

Pievienot komentāru
Lai pievienotu komentārus, nepieciešams autorizēties!

Ziņu var komentēt tikai autorizēti lietotāji. Tāpēc pārliecinies, vai Tev ir aktīvs lietotāja konts!
Komentāriem jābūt konstruktīviem, iedvesmojošiem, pozitīviem.
Savas negatīvās emocijas izpaud kaut kur citur.
Sistēmas administratoriem (LSF valdei) ir tiesības dzēst komentārus bez saskaņošanas ar autoru.