Squash LV
Ziņas
Kalendārs
Reitings
lasi tālāk

Jelgavas čempions vīriešiem - Lauris Rozenvalds, junioriem - Ūbelis un Melka

Ļoti spēcīgā konkurencē par Jelgavas atklātā čempionātā skvošā uzvarētāju un čempionu vīriešu konkurencē kļuvis rīdzinieks Lauris Rozenvalds. Junioriem spēcīgākais jelgavnieks Augusts Ūbelis, meitenēm - igauniete no Pērnavas Eveli Melka, kura spēja izcīnīt sudrabu arī puišu konkurencē, savukārt Augusts - sudrabu arī pieaugušo vīriešu elites grupā.

Pusfinālā Augusts pārspēja pirmo izsēto un Latvijas Skvoša federācijas (LSF) reitinga līderi rīdzinieku Reini Kučeru, kuram šoreiz bronza. Bet arī tā Reinim nenāca viegli - otrajā geimā tika atspēlētas pāris Jāņa Plūmes mačbumbas, arī trešajā, izšķirošajā geimā cīņa ritēja punkts punktā.

Šis Jelgavas čempionāts izcēlās ar ļoti spēcīgu sastāvu - M1 grupā piedalījās 8 no pirmajiem 10 LSF reitinga spēlētājiem, kā arī labākais spēlētājs no Šauļiem.

M2 grupā čempionāta zelts jaunajam rīdziniekam Edvardam Stikutam, sudrabs rīdziniekam Gatim Vītolam. Cīņa par bronzu, tāpat kā fināls, izvērtās trīs geimos - ādažnieks Ivars Bērziņš tomēr bija svaigāks kā jelgavnieks Māris Eliņš, kurš pēdējā mačā atdeva visus spēkus.

Arī junioriem dalībnieku sasātvs, salīdzinot ar iepriekšējiem Jelgavas čempionātiem, bija gan spēcīgāks, gan kuplāks. Meitenēm otrā vieta jelgavniecei Laurai Badūnei, bronza - pērnavietei Laurai Lisai Lillelehtai, cīņā par 3. vietu pārspējot jelgavnieci Hannu Sieku. Puišiem cīņā par bronzu pļaviņietim Helmutam Vītolam nācās atzīt jelgavnieka Lukasa Kanča pārākumu, kuram Jelgavas čempionāta bronza.

Pirmo reizi Latvijas skvoša vēsturē tika izveidota atsevišķa mazo meiteņu - GU11 grupa, kurā pārākas izrādījās pieredzējušākās Pļaviņu meitenes - 1. vieta Anitai Vītolai, 2. - Agnesei Balčunai, 3. - jelgavniecei Arinai Aleksejevai.

Vecākiem iesācējiem bija iespēja spēlēt U13/ + iesācēju grupā, kur arī laurus plūca Pļaviņu spēlētāji - Nikola Krīmiņa (1.), Sanija Petroviča (2.) un Kristans Arians Orniks.

"Salīdzinot ar iepriekšējiem Jelgavas čempionātiem junioriem ir būtiski audzis vecāko grupu spēlētāju līmenis, savukārt iesācēju un jaunāko spēlētāju skaits kļūst arvien kuplāks, kas kopumā liecina, ka Latvijas junioru skvošs attīstās pareizā virzienā," vērtē čempionātā organizatore, Jelgavas skvoša kluba (JSK) vadītāja Baiba Lulle. Čempionātā piedalījās 34 no 36 pieteiktajiem junioriem. Diemžēl, daži potenciālie dalībnieki uz sacensībām netika skolēnu brīvlaika plānu dēļ. Vīriešiem W1 grupā sacentās 16 spēlētāji, M2 - 15.

Jelgavas atklātais čempionāts noslēgsies ar čempionu noskaidrošanu dāmu grupā 27. oktobrī. Tad arī starp visiem dalībniekiem tiks izlozēta čempionāta lielā balva - Eiropā populārākā Oliver zīmola skvoša rakete. 

Jelgavas čempionātu organizē JSK ar Jelgavas Sporta servisa centra atbalstu. Sacensības atbalsta arī sporta preču zīmols "Oliver" un veikals "BeSport", farmācijas kompānija "Solepharm", AS "Tukuma piens" (baltais.lv), fitnesa centrs "Fitland". 


Baiba Lulle

22.10.2019

Pievienot komentāru
Lai pievienotu komentārus, nepieciešams autorizēties!

Ziņu var komentēt tikai autorizēti lietotāji. Tāpēc pārliecinies, vai Tev ir aktīvs lietotāja konts!
Komentāriem jābūt konstruktīviem, iedvesmojošiem, pozitīviem.
Savas negatīvās emocijas izpaud kaut kur citur.
Sistēmas administratoriem (LSF valdei) ir tiesības dzēst komentārus bez saskaņošanas ar autoru.