Squash LV
Ziņas
Kalendārs
Reitings
lasi tālāk

Latvijas juniori noslēdz Eiropas turnīru sezonu

Ar dalību šā gada lielākajā Eiropas skvoša federācijas (ESF) junioru turnīrā “Ductch Junior Open 2022” Eiropas turnīru sezonu noslēguši arī Latvijas juniori.

 

Uzreiz pēc dalības “German Junior Open” Hamburgā uz “Dutcth Junior Open” Amsterdamā devās Lukass Kančs, Ralfs Vītols un Ēriks Strods. Šajā sezonas lielākajā turnīrā piedalījās 448 jaunie skvošisti no visas pasaules. Labāko rezultātu uzrādīt izdevās Lukasam Kančam, izcīnot 31. vietu spēcīgā 90 spēlētāju konkurencē BU17 grupā.

 

 

ESF turnīros iepriekš iekrātie punkti deva iespēju Lukasam turnīru iesākt no otrās kārtas, kurā izdevās uzvarēt Ēģiptes spēlētāju un turpināt cīņu par 1.- 32.vietu. Nokļūšana grupas augšgalā nozīmēja, ka tikšanos ar spēcīgākiem pretiniekiem nākamajās kārtās. Otrajā spēlē Lukasam nācās atzīt ar 3. numuru izsētā spāņa Adriana Reverta Escutias pārākumu, kuram Lukass piekāpās arī maijā notikušajā “Latvian Junior Open” Rīgā. Arī nākamo trīs spēļu pretinieki izrādījās spēcīgāki, bet pēdējā spēlē Lukasam tehniskā uzvara pretinieka izstāšanās dēļ.

 

Ralfs, zaudējot spēcīgam amerikānim, kādu turnīrā bija ne mazums, varēja turpināt cīņu par 65.-90.vietu BU17 grupā. Otrajās spēlē pret vācieti parādīt labāko sniegumu joprojām traucēja Vācijā gūtā kājas trauma, bet atzīstams cīņas spars un pašatdeve nesa uzvaru trešajās spēlē cīņā ar ASV spēlētāju. Tam sekoja zaudējums Francijas un ASV spēlētājiem un tehniskā uzvara pretinieka neierašanās dēļ, attiecīgi izcīnīta 87.vieta.

 

Tikai otrais ESF ārzemju turnīrs uzreiz pēc German Junior Open bija Ērikam Strodam. Lai arī Ērikam izcīnīt uzvaras neizdevās, jāuzteic viņa progress turnīra gaitā un drosme startēt uzreiz divos Eiropas Supersērijas turnīros spēcīgākajā, vecākajā BU19 grupā. Tā kā Ērikam jau bija ESF reitinga punkti pēc “Latvian Junior Open”, viņam nebija jāspēlē kvalifikācija un rezultātā viņam 56. vieta 66 spēlētāju grupā.  

 

Visi rezultāti: https://esf.tournamentsoftware.com/sport/tournament?id=140EBBEE-27D3-435B-8817-EE8B9FC94B64

 

Visi jaunieši ir gandarīti par lielo pieredzi un progresu, ko dod starts šādos augsta līmeņa turnīros. “Spēļu pieredze ar dažādiem spēcīgiem pretiniekiem, citu treneru padomi, savu kļūdu ieraudzīšana uz turnīra beigām man ļāva spēlēt arvien labāk. Sapratu, ka jāuzlabo precizitāte un vairāk jāspēlē ar  prātu, jāmācās arī savaldīt emocijas,” pārdomās par ieguvumiem pēc turnīriem dalās Lukass. Arī Ralfs atzīst, ka “Ilgais ceļā pavadītais bija tā vērts”. Pēc kājas traumas Vācijā Ralfs bija dilemmas priekšā, vai turpināt spēlēs. Fiziskie ierobežojumi viņu spieduši kortā vairāk “domāt ar galvu”.

“Guvu jaunu pieredzi, varēju izbaudīt un mācīties no daudz dažādiem spēlētājiem ar dažādām taktikām. Ļoti patika augsta līmeņa spēlētāju spēles, viņu precizitāte. Pēc šiem turnīriem sapratu, kas man prioritāri jāuzlabo un cik daudz vēl jāstrādā, lai sasniegtu labākus rezultātus. Paldies Latvijas Skvoša Federācijai (LSF) par šādu iespēju doties uz šiem turnīriem!,” bilst Ēriks Strods.

 

Lai arī lielākā turnīru izmaksu daļa gūlās uz dalībnieku vecāku pleciem, LSF sedza turnīru dalības maksu, kā arī atbalstīja ar apmaksātiem sagatavošanās treniņiem pirms turnīra.

 

Nākamais ESF junioru turnīrs “Finnish junior Open” plānots 2. – 4. septembrim, un, iespējams, ka arī tajā startēs arī Latvijas juniori.


Baiba Lulle

10.07.2022

Pievienot komentāru
Lai pievienotu komentārus, nepieciešams autorizēties!

Ziņu var komentēt tikai autorizēti lietotāji. Tāpēc pārliecinies, vai Tev ir aktīvs lietotāja konts!
Komentāriem jābūt konstruktīviem, iedvesmojošiem, pozitīviem.
Savas negatīvās emocijas izpaud kaut kur citur.
Sistēmas administratoriem (LSF valdei) ir tiesības dzēst komentārus bez saskaņošanas ar autoru.