Squash LV
Ziņas
Kalendārs
Reitings
lasi tālāk

Arī 2. Ģimeņu turnīrā skvošā uzvar Jelgavnieki Lulle, Rozenvalds un Liepa, Rakišs

2. Ģimeņu turnīrā skvošā gan pamatgrupā, gan grupā, kur vismaz viens no spēlētājiem ir bērns līdz 13 gadu vecumam (+U13), uzvarēja jelgavnieki. Pērn iegūto spēcīgākās ģimenes titulu skvošā aizstāvēja skvoša trenere Baiba Lulle ar dēlu Paulu Rozenvaldu, bet šogad pirmo reizi izveidotajā +U13 grupā laurus plūca Sonora Liepa ar brālēnu Sandi Rakišu.

Pamatgrupā 2. vietas kauss arī jelgavniekiem - Lukasam un Armandam Kančiem, trešā vieta rīdziniekiem Gatim un Ralfam Vītoliem. Spriedzes pilns izvērtās pusfināls starp pagājušā gada bronzas godalgas ieguvējiem Kančiem ar jelgavniekiem Uldi un Unu Ulmaņiem, kuri pērn izcīnīja 2. vietu. Tā kā abu spēlētāju punktu summa četros geimos bija identiska, 1. numuriem nācās izspēlēt vienu "zelta punktu", kurā veiksmīgāks bija Lukass.

 

Tikpat vētrains izvērtās + U13 grupas fināls. Par pārējiem bērniem galvastiesu pārākā un sacensībās piēeredzjušākā Sonora Liepa savam cīņubiedram Sandim Rakišam atstāja uzdevumu divos geimos dabūt vismaz 6 punktus, kas cīņā pret daudz pieredzējušāko un profesionālāko, bet divu grupu spēlēs gana nogurdināto Ivo Strodu nebija vienkāršs uzdevums. Tuvu spēles izskaņai Sanda izcīnītais 6. punkts tika sveikts ar atbalsta grupas gavilēm!

 

"Cīņas vairākās spēlēs izvērtās ļoti spraigas un emocionālas, cīnoties par katru punktu. Ko vienā spēlē zaudēja viens spēlētājs, nākamajā centās atspēlēt komandas biedrs. Tādējādi nereti spēlētājiem nācās koncentrēties un cīnīties par katru punktu pat ar lielāku atdevi kā reitinga turnīros, kuros svarīgs ir tikai uzvarēts geims, nevis visi mazie punkti, turklāt, kad atbildība ir ne tikai par sevi, bet arī par savu tuvnieku. Beigās gan uzvarēja draudzība - visas ģimenes, kuras bija piepildījušas dienu ar iemīļotajā sporta veidā gūtajām emocijām un savstarpējo atbalstu," sacensību gaitu komentēja Latvijas Skvoša federācijas (LSF) valdes locekle, turnīra organizatore Baiba Lulle. "Lai arī vairākām komandām pēdējā brīdī dažādu iemeslu, tostarp, traumu dēļ no iecerētās dalības nācās atteikties, liels prieks, ka komandu skaits, salīdzinot ar iepriekšējo gadu ir teju dubultojies. Šāda formāta potenciāls ir vēl lielāks, un ņemot vērā arī LSF mērķi skvošu popularizēt kā kopīgu ģimenisku sporta veidu, turnīrs tiks rīkots arī nākamgad," sola LSF pārstāve.

 

Sacensībās piedalījās 36 spēlētāji 18 komandās - 12 komandas pamatgrupā un 6 +U13 grupā. Sacensības notika 1. augustā Rīgā, Pepsi centrā. Iepriekš 28. martā iecerēto Ģimeņu turnīru nācās pārcelt Covid-19 vīrusa krīzes dēļ.

 

2. Ģimeņu turnīrs skvošā notika ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu. Turnīra uzvarētājiem balvas sarūpēt palīdzēja LSF atbalstītājs sporta preču zīmols "Oliver"! 


Baiba Lulle

01.08.2020

Pievienot komentāru
Lai pievienotu komentārus, nepieciešams autorizēties!

Ziņu var komentēt tikai autorizēti lietotāji. Tāpēc pārliecinies, vai Tev ir aktīvs lietotāja konts!
Komentāriem jābūt konstruktīviem, iedvesmojošiem, pozitīviem.
Savas negatīvās emocijas izpaud kaut kur citur.
Sistēmas administratoriem (LSF valdei) ir tiesības dzēst komentārus bez saskaņošanas ar autoru.